Якою Україна буде в майбутньому і яка доля російської мови?

Об этом сообщает apinews.in.ua со ссылкой на СМИ.

Восени Верховна Рада має розглянути закон про мову, оскільки закон "Ківалова-Колесниченка" визнали неконстутиційним. Чи не стане питання мови в Україні новим каменем розбрату? Якою Україна буде в майбутньому і яка доля російської мови? – Ред.

Всі ці дискусії штучно інспіровані російськими московськими агентами. Немає такої дискусії в Україні чи бути українській мові, чи ні. Однозначно бути. Якщо українці як нація і Україна як держава хочуть вижити, їм терміново і невідкладно, бо вже запізнились, треба переходити на українську мову. І не декоративно, а реально.

Повинні бути реальні кроки. Примушувати переходити на українську мову. Це ж функція держави примус. Не мається на увазі в особистому житті. А те, що стосується держави, відносин з державою і т.д., як у всіх нормальних країнах. І взятися в першу чергу треба за телебачення, засоби масової інформації, причому радикально.

Не знаю, зможуть це зробити чи ні, бо в Україні влада належить не українцям, це очевидно. На 27 році незалежності виникає дискусія бути чи ні українській мові – це дико. Звичайно, бути, і силовими методами, якщо хочете вижити.

Ви же бачите, Путін дійшов туди, де панувала російська мова. Це все, що треба знати. З російською мовою нічого не станеться. Вона є і буде існувати. Ми же її не викорінимо, немає такої задачі викоренити. Задача стоїть дерусифікувати. Не українізувати, а дерусифікувати Україну.

Бо в Україні за даними будь-яких переписів українців більшість – від 75 до 90%. А зараз тим більше, коли відібрали Крим, бо там знаходиться анклав російськомовного населення. За моїми особистими дослідженнями на фронті відношення україномовних до російськомовних 80 на 20. Але ці 20% мають 99% інформаційного простору, які впливають на наше молоде покоління.

Яким я бачу майбутнє? Якщо держава Україна вистоїть, це залежить і від виборів в тому числі, то я надіюсь, що через покоління — два вона все таки повернеться до дерусифікації. Але тут треба рішуче діяти. Є люди російськомовні, росіяни це їхня рідна мова. Є українці, які переходять на російську не тому, що вона краща, а тому що таке інформаційне оточення.

Коли неукраїнські телеканали почувають себе вільно під час війни, то це деградація і саботаж проти України і українського народу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram

Сашко ЛІРНИКДжерело статті: “http://uainfo.org/blognews/1536844181-yakoyu-ukrayina-bude-v-maybutnomu-i-yaka-dolya-rosiyskoyi-movi-.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя