Клімкін і Сіярто не домовилися щодо угорських паспортів на Закарпатті


На зустрічі очільників МЗС України і Угорщини Павла Клімкіна і Петера Сіярто не вдалося досягнути згоди щодо припинення прихованої видачі угорських паспортів громадянам України

Про це повідомляє Укрінформ. Об этом сообщает stengazzetta.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Ми в результаті годинної дискусії не досягли згоди щодо того, яким чином тлумачити цей інцидент. Я запропонував пану Сіярто самому відкликати консула, і я так розумію, що він не згоден. Якщо відповідного рішення цими днями не відбудеться, він (угорський консул — ред.) поїде додому", — заявив очільник МЗС України.

Як він зауважив, логіка, якої дотримується угорська сторона, багато в чому нагадує російську. Клімкін пояснив, що Будапешт апелює до "начебто існування націоналістичних настроїв, начебто свідомого переслідування угорської громади" в Україні.

"Ми завжди намагалися допомогти нашій угорський громаді, допомогти їм відчувати себе добре в країні, громадянами якої вони є, і не бути ізольованими", — підкреслив Клімкін.

За його словами, угорська сторона зайняла позицію, що українські угорці, безумовно, є лояльними до України, але — лояльними і до своєї національності.

"На що я відповів, що це не та лінія, яку ми на сьогодні бачимо", — зазначив міністр.

Він наголосив, що у Будапешті не хочуть приймати точку зору України про те, що порушив угорський консул.

"І я знову дуже чітко пояснив: проблема не тільки у видачі паспортів. Звичайно, це проблема, але не тільки в цьому. Друга фундаментальна проблема — Угорщина порушує міжнародне право і законодавство України", — підкреслив Клімкін.

Міністр додав, що угорські консули інструктують українських громадян, як приховувати своє нове громадянство, нові набуті права і обов’язки. Крім того, угорські дипломати закликають маніпулювати документами при перетині кордону.

  • Раніше в інтернеті з’явилося відео, як консульство Угорщини видавало українцям паспорти на Закарпатті в місті Берегове і після складання ними присяги на вірність угорській державі наказувало тримати у таємниці факт отримання другого громадянства.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін пообіцяв обговорити з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном на Генеральній асамблеї ООН у Нью-Йорку видачу угорських паспортів громадянам України на Закарпатті.
  • У Раді пропонують посилення відповідальності за подвійне громадянство.
  • Голова МЗС Угорщини Петер Сіярто погрожує Україні загальмувати рух до НАТО.
  • Клімкін заявив, що проблемою є не тільки роздача угорських паспортів, а ще й заклик приховати це.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2018/09/26/klimkin_i_siyarto_ne_domovylysya_schodo_ugorskykh_pasportiv_na_zakarpatti”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя