Синоптик розповіла, коли варто чекати першого снігу

Цього року не варто очікувати морозної зими, за винятком окремих днів, вона буде малосніжною і короткою. Перший сніг очікується наприкінці листопада. Про це розповіла у вівторок на прес-конференції завідувач відділу кліматичних досліджень та прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Вазіра Мартазінова, передає Укрінформ. Об этом сообщает publikatsii.in.ua со ссылкой на СМИ.  • gif_470х200
WordPress Slideshow

«Не варто очікувати цього року морозної зими, але окремі дні будуть досить холодними. Ця зима швидше закінчиться, ніж минулорічна. Снігу очікується небагато, і він в основному буде мокрим», – зазначила Мартазінова.

За її прогнозами, холодними цього року очікуються кінець грудня – початок січня, нічна температура в цей період може сягати 18-20 градусів морозу.

На початку грудня, за словами Мартазінової, температура повітря очікується від 5 до 10 градусів морозу, згодом вона підвищиться і буде понад 0 градусів, а наприкінці місяця двічі очікується різке похолодання.

«Це різке похолодання буде короткочасним і нестійким. Похолодання буде по всій території, але більше воно себе проявлятиме на сході країни. Похолодання короткочасні, але вони будуть дуже помітними, оскільки перепади температури очікуються в межах 10 градусів і більше. Це, звичайно, для людей метеозалежних буде важким періодом», – пояснила науковець.

Дуже холодною також буде перша декада січня, нічна температура доходитиме до 18-20 градусів морозу. Однак у другій половині січня слід очікувати потепління.

Що стосується лютого, то він, за прогнозами Мартазінової, буде більш поблажливим і м’якшим, ніж попередні місяці. Хоча короткочасні різкі похолодання в останній місяць зими також можливі.

«Але середня картина прогнозу на цю зиму в цілому складається благополучною, температура середня взимку буде вище норми», – сказала науковець.

Що стосується опадів, то, за словами Мартазінової, цієї зими їх буде мало, перший сніг очікується у листопаді.

«За прогнозами, наприкінці грудня – початку січня ніякого снігового покриву швидше за все чекати не варто. Загалом його буде менше цієї зими, ніж торік, і при цьому він буде зовсім іншого характеру. Це в основному мокрий сніг. І що не дуже добре – перед заморозками взагалі відсутність снігу. Заметілі очікуються, але також короткочасні», – підсумувала Мартазінова.


Джерело статті: “https://portal.lviv.ua/news/2018/10/02/sinoptik-rozpovila-koli-varto-chekati-pershogo-snigu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя