Директор НАБУ прокоментував конфлікт із Холодницьким – новини ZIK.UA

середа, 3 жовтня, 2018, 16:46 Політика


Директор НАБУ прокоментував конфлікт із Холодницьким

ZIK
ZIKДетективів Національного антикорупційного бюро України не може влаштувати ситуація, коли прокурор пише, що справа закінчується. Адже навіть у справі «рюкзаків Авакова» є рішення, що зібрано достатньо доказів і вона направлена в суд. Об этом сообщает cocktail-news.in.ua со ссылкой на СМИ.


Про це директор НАБУ Артем Ситник розповів, звітуючи на засіданні антикорупційного комітету ВР, яке транслював ZIK.


«Я точно не буду організовувати тітушок і не робитиму рекламу в метро. Але хочу ще раз акцентувати увагу на тому, що все ж таки головною дійовою особою в розслідуваннях є не я, а детектив, за яким наглядає прокурор. Наприклад, сьогодні ми закінчили достатньо резонансну чергову справу щодо одеської мерії», – сказав Ситник.


За його словами, робота триває, але, на жаль, ризики є, зокрема, щодо справ, які спрямовані до суду.


«Детективів не може влаштувати ситуація, коли прокурор пише, що справа закінчується. Адже ми бачимо, що по тих самих «рюкзакам Авакова» є рішення, зібрано достатньо доказів і вона направлена в суд. Але минає декілька тижнів, нічого не змінюється і справа закривається, а потім штурмується приміщення Антикорупційного бюро», – зазначив він.


Тому він вважає, що детективи продовжують працювати, доки це можливо. Певні справи рухаються, але є яскравий приклад, чому відбувся неперсональний конфлікт між ним і Холодницьким.


«Є реакція Антикорупційного бюро на певні дії. Найперше провадження у САП було скероване у 2016 році. Воно стосувалося керівника однієї державної установи, який підозрювався в розкраданні коштів в особливо великих розмірах – 15 мільйонів гривень. Також у цій справі був потерпілий», – сказав директор НАБУ.


Він зазначив, що справа довго слухалась і нещодавно у НАБУ дізналися, що відомий прокурор, який закривав вже не одну справу, підписав угоду з підозрюваним, змінив йому кваліфікацію на більш м’який злочин і написав в угоді та зміні обвинувачення, що по справі відсутній потерпілий.


«Хоча саме потерпілий зазначав, що він не проти угоди за умови відшкодування усіх 15 мільйонів гривень збитків. Тому, звичайно, що такі державні обвинувачення вимагають певного реагування. Але це також можна трактувати як певний конфлікт, бо ми не можемо не реагувати на таке порушення, адже це є роботою детективів та прокурорів. Але потім ми бачимо, що просто фальсифікуються угоди і зміна обвинувачення», – додав Ситник.


Нагадаємо, 29 листопада на сайті Державної міграційної служби з’явилася інформація про затримання агента НАБУ під час спроби дати хабар першому заступнику голови ДМС.


У НАБУ заявили, що детектив не пропонував хабар, а проводив спецоперацію з викриття корупційної схеми. Згодом СБУ відкрила кримінал через розголошення імен детективів НАБУ Служба безпеки України порушила кримінальне провадження за фактом розголошення імен детективів Національного антикорупційного бюро під прикриттям.
Джерело статті: “http://zik.ua/news/2018/10/03/dyrektor_nabu_prokomentuvav_konflikt_iz_holodnytskym_1419245”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя